Bilateralno srečanje Hrvaška-Slovenija (oktober 2014)

Nekaj članov Filoslava se je udeležilo strokovnega študentskega srečanja: Južna slavistika v EUropskom kontekstu, Zagreb, 15-17. oktober 2014

Slavistično druženje (s Slavkom) ob pivu (marec 2014)

V Trnovskem zvonu smo se zbrali člani društva in uredniki časopisa ter preživeli prijeten večer.

Promocija tečaja ukrajinščine (januar 2014)

V drugem semestru študijskega leta 2013/14 smo izvedli tečaj osnov ukrajinščine s predavateljico Julijo Myturych-Kocbek. Slike so s prve resnejše promocije "na terenu". :)

Zagrebčani na obisku v Ljubljani (december 2013)

Študentje južne slavistike iz Zagreba so se nam prišli predstavit, mi pa smo jim pokazali našo prelepo Ljubljano.

Ekskurzija v Zagreb (maj 2013)

10. in 11. maja smo obiskali Zagreb, obiskali zagrebške kolege južne slaviste ter po dolgem in počez odkrivali hrvaško prestolnico.

Predvajanje filma Oklepnica Potemkin (februar 2013)

Predvajali smo sovjetski film Oklepnica Potemkin, več o režiserju in takratnem obdobju pa nam je povedal Drejc Kokošar.

Slovanska čajanka (december 2012, fotografije: Aleš Pirnat)

Na oddelku za slavistiko je bila organizirana čajanka. V nastopih smo sodelovali tudi člani društva.